Günlük Ödev Takibi

Odtülüler Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimize verilen eğitim kalitesini artırmak adına daima alanında uzman öğretmenler ile çalışıyoruz. Kurumumuzda öğrencilerimize yaklaşırken “ Kontrol güvene mani değildir “ anlayışını benimsiyoruz. Ders ortamında konuları “ anlatmayı “ değil, “ öğretmeyi “ amaç ediniyoruz. Kurumumuzda eğitim alan öğrencilerin konuları ders anında kavramasını sağlayarak evde sadece tekrar yapmasını ve soru çözmesini istiyoruz. Günlük Ödev Takibi modelimiz ile de konuları ders anında öğrenen öğrencilerimizin öğrendiklerini daha da pekiştirip eksikliklerini görmesini amaçlıyoruz. Ayrıca öğrenci koçluğu ve deneyimli rehberlik servisimiz sayesinde öğrencilerimizin evde nasıl çalışması gerektiğini de belirliyoruz. Görsel ve işitsel hafıza tekniklerini kullanarak işlediğimiz dersleri, soru çözümleri, deneme sınavları ve ödevler ile de destekleyerek, konuların tam olarak anlaşılmış olmasını garanti altına alıyoruz. Ayrıca günlük ödev takibi programımız sayesinde, hem öğrenciyi ders çalışmak için teşvik etmeyi, hem de sorumluluk bilincinin gelişimini sağlamayı amaçlıyoruz.

Kurumumuzda öğrencilerimize motivasyonu artırmak için öğrenimi destekleyen, sessiz ve az kişiden oluşan sıcak bir sınıf ortamı vadediyoruz. Alanında uzman öğretmenler eşliğinde, özel hafıza teknikleri ile konuların net şekilde anlaşılmasını hedefliyoruz. Ayrıca öğrenciye aktarılan konularının tam olarak sindirilebilmesini sağlayabilmek adına soru çözüm etkinlikleri düzenleyerek, öğrencilerimizi ödevlendiriyoruz. Yapılan soru çözümleri, tarama testleri ve deneme sınavları sonucunda tespit edilen eksiklikleri, ek dersler ve etüt çalışmaları ile gideriyoruz. Öğrencilerimize verilen araştırma ve soru çözüm ödevlerini sorumlu eğitmenlerimiz ile günlük olarak kontrol ediyoruz. Kontroller sonucu öğrencinin eksikliklerini saptayıp, rehberlik servisimiz eşliğinde ders programında bir takım düzenlemeler yaparak konularda yaşanılan eksikliğin giderilmesini sağlıyoruz.

Günlük ödev takibinin yanında öğrencilerimizi etkin şekilde gözlemleyebilmek için Birebir Takip Sistemi adı verilen bir teknolojiden faydalanıyoruz. Her bir öğrenciye ait olan deneme sınavı sonuçlarını, taramaları ve ödev içeriklerini ortak bir sistem altında topluyoruz. Öğrencilerin bu sistem sayesinde konu dağılımları arasındaki eksikliklerini görmesini amaçlıyoruz. Ayrıca bu sistem üzerinde yer alan öğrenci dokümanlarına öğrenciler ile birlikte velilerin de erişebilmesine imkân tanıyoruz. Bu sayede günlük ödev takibini desteklediğimiz Birebir takip sistemi ile velilerin bilgilendirilmesini ve öğrenci hakkında fikir sahibi olmasını da sağlıyoruz.