Batıkent Dershane Tavsiyesi

Batıkent, Ankara’nın en güzel ve gelişmiş semtlerinin başında gelir. Bölge nüfusunun büyük bir çoğunluğunu Batıkent nüfusu oluşturmaktadır. Ankara merkeze mesafe olarak uzak gibi görünse de eskiye kıyasla otobüs, minibüs ve metro ile kolay ulaşım imkanları bulunmaktadır.

Batıkent denince akla bölgenin gelişmişliğine paralel olarak kültür seviyesi yüksek insanlar gelmektedir. Buna bağlı olarak da eğitime ve eğitim kurumlarına olan talep fazladır. Nüfusu hızla artan bir semt olduğundan Batıkent’teki eğitim sistemi de gelişim göstermiştir. Batıkent dershane sayısı da yine nüfusa oranla artmıştır. Semtte eğitim gelişen sektör konumundadır.

Batıkent dershane sisteminin gelişmiş ve iyi seviyede olduğu bir semttir. Her alanda hızlı gelişme gösteren Batıkent dershane anlamında da bünyesindeki köklü kurumlarla, birçok ilçeyi ve semti geride bırakmıştır. Hemen hemen istediğiniz her köklü kurumun dershanesinin bir şubesine Batıkent’te kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir dershane kurumunun tüm şubelerinde aynı kalitede eğitim, aynı başarı oranı ya da aynı tecrübeli kadro bulunamamaktadır. Ancak Batıkent bu konuda nasıl ki her köklü kurumun merkez şubesinde yüksek başarı varsa aynı titizlik ve kalitede hizmet bulmanın mümkün olduğu bir semttir. Şubeler arası başarı ve kalite farkı olması veliler ve öğrenciler açısından olumsuz bir izlenim bırakır. Bu açıdan Batıkent dershane piyasası kurumların işleyişi ve sistemin başarısı konusunda köklü kurumların bulunduğu bir yerdir.

Batıkent dershane seçenekleri içinde 8. sınıflar için özel sınav programı, 12.sınıflar ve mezun gruplar için üniversiteye giriş programı ve ara gruplar için okula eğitimlerine destek programı uygulanmaktadır. Tüm programlar için kademeye uygun özel eğitim programları uygulanır. Ayrıca dershane bünyesinde yer alan rehberlik birimi, sınava girecek öğrencilere sınav sistemi programı uygulamaktadır. Stres, kaygı ve güven problemi yaşayan her öğrenci bu rehberlik servisinden yararlanabilmektedir. Sınav stresini en aza indirgemek, hazırlık sürecinde maksimum motivasyon ve başarı elde etmek için öğrencilerle birebir görüşülerek çeşitli alanlarda destek verilir.

Hizmetlere Göre Batıkent Dershane Tavsiyesi

Batıkent dershane hizmetleri arasında aile danışmanlığı hizmeti de verilmektedir. Bu hizmeti de aynı şekilde dershanelerin rehberlik birimi yürütür. Veliler ile birebir iletişim kurulup, öğrencinin durumu hakkında bilgi alışverişi yapılarak aileler bilgilendirilir. Bu sayede her veli çocuğunun takibini daha kolay yapabilmektedir.

Batıkent dershane uygulamaları içinde ayrıca öğrencilerine sınırsız etüt imkanı sağlamaktadır. Konu eksiği olan ve bu eksiğini tamamlamak isteyen ya da tekrar yapmak isteyen her öğrenci bu etüt imkanından yararlanmaktadır. Öğrenciler istedikleri derslerden haftada belirlenen günlerde etüt alabilmektedir. Etütlerden konu eksiğini giderme ve ekstra soru çözümü gibi konularda yararlanılır.

Batıkent’te ki dershaneler, ara gruplar için de okul eğitimine destek amaçlı çalışmalar yürütmektedir. Her ara grup öğrencisine okuluyla paralel olarak konular detaylıca anlatılır ve öğrencinin konu takibi başlatılır. Sonrasında öğrencilerin derslerdeki verimliliğini arttırmak için ödevlendirme yapılarak, ders başlamadan bu ödevlere dayalı sorular sorulur.

Batıkent dershane hizmetleri içinde yer alan en önemli uygulamalardan birisi de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu zaman bire bir ders alma imkanının bulunmasıdır. Öğrenci anlamadığı veya eksik kaldığı bir konuda rehberlik biriminden talep ederek alanında uzman bir öğretmenden bire bir ders alarak eksiğini giderebilir. Bu hizmet özel eğitim kategorisine giren bir hizmettir.

Batıkent, nüfusu her geçen gün artan semtlerden biridir. Böyle bölgelerde eğitim kurumlarının sayısı ne kadar fazla olursa olsun, artan nüfus dolayısıyla sınıf mevcutlarında yoğunluk yaşanmaktadır. Bu durum nedeniyle Batıkent dershane hizmetlerine, sınıf mevcudu 7-8 kişi olan butik sınıflar eklenmiştir. Hatta ayrıca mevcudu bu kadar az olan sınıflardan oluşan ayrı butik dershaneler de açılmıştır. Daha az öğrenci sayısıyla daha üst düzey eğitimin verildiği bu eğitim kurumları da son yıllarda oldukça fazla talep görmektedir.

Batıkent Dershane Ücretleri Ne Kadar?

Dershanelerin eğitim sistemini, yapısını ve işleyişini bilmeden ücretler hakkında konuşmak çok doğru olmaz. Fakat net bir şey var ki o da her dershanenin öğrencisine sunduğu imkanların karşılığında bir bedel istemesidir. Bu nokta da önemli olan fiyat ve fayda dengesinin kurulmuş olmasıdır. Hem çok kaliteli hem çok uygun fiyatlı bir yer bulmak her velinin hayali olsa da böyle bir şey pek mümkün değildir. Çünkü verilen her hizmetin parasal bir karşılığı vardır.

Batıkent dershane ücretleri, sunduğu eğitim imkanlarının yanı sıra mekâna göre bile değişebilir. Dershanenin konumu, sosyal imkanları da fiyatı etkileyebilmektedir.

Öğretmenlerin alanında uzman, tecrübeli ve donanımlı olması ve dershane eğitimi alanında deneyimi de ücretleri etkileyecektir. Eğitmen konusunda ucuza kaçmak, seçici olmamak dershane başarısını otomatik olarak aşağı çekecektir.

Eğitim her ne kadar ön planda yer alsa da günümüz ekonomik şartlarında dershane ücretleri de velilerin seçimini etkileyen bir faktör haline gelmiştir. Bu nedenle veliler detaylı araştırmalarını yapıp seçimlerini hizmet ve fiyat dengesi doğrultusunda yapmalıdır. Ayrıca her dershanenin ailelere sunduğu kolay ödeme imkanları bulunur. Bu imkanlar hakkında detaylı bilgi alarak kurumun size sunmuş olduğu kolaylıklarla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.