Liseye Geçiş Sınav’ının kısaltması olan LGS, öğrencilerin hayalini kurduğu liseyi kazanabilmesine yardımcı olur. Günümüzde bir sınav kazanmak için sadece ders çalışmak ne yazık ki yeterli değildir. Bu çalışmanın bir plana ve programa oturtulması gerekir. Sınavda sorulabilecek tüm sorularda eşit bilgi sahibi olmak için ek yardım önem taşır. LGS Kursu Kızılay’da bulunan öğrencilere gereken eğitimi aktaran bir programdır. Dershaneler aracılığıyla verilen bu kurs, sınav konularını kavrayabilmek için öğrencilere farklı düşünme yollarını öğretir.

Müfredata uygun dersler ve sınavda çıkmış yüzlerce örnek soruyla öğrenciler LGS’ye konforlu şekilde hazırlanır. LGS kursu Kızılay’da almak isteyen öğrenciler, öncelikle mevcut bilgi düzeyine göre sınıflara yerleştirilir. Bunun amacı öğrencinin sınıf arkadaşlarıyla birlikte aynı konularda eşit eğitim almasıdır. Konu ve bilgi farklılıkları olmadan çocuklar gün gün yeterli seviyede ilerleme sağlayabilmektedir. LGS kursu Kızılay ilçesinde verilirken öğrencilere günlük soru çözme alışkanlığı kazandırılır. Özellikle milyonlarca rakibin bulunduğu bu sınavda pratik kazanmak en önemli yeteneklerden biri olacaktır.

En İyi LGS Kursu Kızılay’da!

Sınav süresi yaklaştıkça öğrencilerde sınav stresi ve kaygısı oldukça normaldir. Ergenlik çağında bu durum daha da fazla olabilir. LGS kursu Kızılay’da eğitim verirken uzman öğretmenlerin öğrencilerle birebir iletişimde olması bu durumları en aza indirir. Ayrıca koçluk hizmetiyle stres problemine daha profesyonelce bir yaklaşım sürdürülür. Özverili bir mücadele sergileyen öğretmenler, günlük çalışma planını öğrencilere göre düzenler. Bu sayede öğrenciler hem kursa yetişme hem de ev ödevlerine çalışmakta zaman problemi yaşamaz. LGS kursu Kızılay’da verilirken veliler de düşünülmektedir.

Ailelerin bu çalışma hakkında bilgilendirilmesi sayesinde çocuklar evdeyken de yapması gerekenleri hiçbir zaman ertelemez. Aileler çocuklarını daima motive ettiği takdirde başarının sürdürülebilir bir olgu olmasına yardımcı olur. LGS kursu Kızılay’da verilirken deneme sınavlarıyla desteklenir. Zaman içerisinde deneme sınavlarında yükselişe şahit olan çocuklar, başarısızlık duygusunu ortadan kaldırır. Bu sayede daha özgüvenli ve özverili bir şekilde tüm derslere kendini verir. Odtülüler Eğitim Kurumları, LGS’den en iyi puanları alabilmek için yeni nesil öğretim yöntemleriyle öğrencilere detaylı ipuçlarıyla donatmaktadır.

LGS Kursu

LGS kursu kısaca ortaöğretimi bitiren öğrencilerin liseye geçiş için girdiği sınava destek olan bir programdır. Her öğrenci bu sürece kadar öğrendiği tüm bilgileri iyi bir liseye giriş yapabilmek için kullanılır. Öğrenilen bilgileri sınavda mantıklı bir şekilde kullanmak önem taşır. Çünkü LGS sınavında birçok soru mantığa ve yoruma dayalıdır. Zor gibi görünen aslında cevabı içerisinde gizli sorular mantık ve bilginin harmanlanmasıyla bulunabilir.

Mantığın ve aklın efektif bir şekilde kullanılmasına yardımcı olan LGS kursu, sınavda çıkmış yüzlerce örneği öğrencilere sunar. Bu soruları kolay yoldan yapabilmek ve soruların bulunduğu konuları detaylıca öğrenebilmek için dersler planlar. Öğretmenler de bu dersleri öğrencilere uygun bir şekilde yönlendirerek tüm konuları sınava kadar yetiştirir. İlerleme esnasında geriden kalan öğrencilere de ayrı olarak ek etüt planlanır. LGS kursu içerisinde konulara yetiştirilen öğrenciler kaldığı yerden ana derslere devam edebilir. Ezberden ziyade konuların mantığını kavratarak püf noktaları öğreten öğretmenler, unutkanlıkla başa çıkmanın yollarını gösterir.

LGS Kursunda Neler Öğretiliyor?

LGS kursu içerisinde tüm branşlardan dersler bulunmaktadır. Coğrafya, tarih, Türkçe, Matematik, geometrik ve fizik gibi birçok ders, yeni nesil öğrenme yöntemleriyle uygulanır. Ders çalışma azminin hiç kaybolmadan yükselmesine yardımcı olabilmek için birebir iletişim hiç eksik edilmez. Öğrenciler kadar velileri de düşünün LGS kursu, onlara çocuklarına evde nasıl davranması gerektiği konusunda tavsiyeler verir. Bu tavsiyeler; ders çalışma saatleri, konuların saatlere bölünmesi, soru çözme yöntemleri ve pratik kazanma gibi hususları içerir. Tüm bu tavsiyelere uyulduğu takdirde öğrenilen bilgiler sadece LGS sınavında değil lise hayatında da kullanılabilir olacaktır.

Odaklanmayı maksimuma çıkarmak için beden dili ve mimiklerini etkili olarak kullanan öğretmenler, öğrenciyi tam olarak kendine çeker. Zaman zaman öğrencilerin tepkisini ölçmek için sorularla onları daima zinde tutar. Cezalandırma yerine öğrenciyi teşvik etme yolunu seçen Odtülüler Dershanesi, sunduğu LGS kursu ile tüm ailelerin ilgisini çekmeyi başarır. Eksiklikleri tamamen kapatan, ne istediğini bilen çocuklar yetiştiren ve disiplin kazandıran dershane ile LGS sınavında başarıyı kaçınılmaz kılar. Siz de bu fırsatı çocuklarınıza verebilmek için erken kayıt imkanlarından yararlanabilirsiniz.