• info@odtululerdershanesi.org

    Bir öğrenciye sınav alışkanlığı kazandırmak, onu bu süreç için beyin olarak ve beden olarak hazır hale gelmesini sağlamak çok zordur. Odtülüler Dershanesi olarak biz bu zorluğu üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz. Bu zorlukları en kolay şekilde atlatabilmek için dershanemiz bünyesindeki öğrencilere uygun çeşitli programlar hazırlamakta, rehberlik servisi sunmaktadır. Öğrenci programlar sayesinde çalışma temposunu hiç düşürmeden, hedefine odaklanır. Rehberlik servisiyle düzenli olarak görüşmeler sağlanarak sınav psikolojisi en aza çekilir. Sınavlara hazırlık süreleri oldukça kısadır. Fakat bu sınavlardan aldığımız puanlar bizim gelecekte ki tercihlerimize yön vermektedir.

    Sınavlar bu kadar önemli olunca da kaygı ve stres üst seviyelere çıkmaktadır. Ancak öğrenci daha sürece adapte olamadan sınav günü gelip çatar. Odtülüler Dershanesi öğrencilerini sürece kısa süre zarfında dâhil edebilmek için öğrencilerin eksiklerinin olduğu derslerde 3-5 kişilik minik sınıflar oluşturularak yaz kampları düzenler ve bu şekilde öğrenci eksikleri giderilir. Öğrenci test çözmeye adapte olur. Bu yaz kamplarında görülen dersler okulda işlendikçe de pekişme gösterir.  Böylece bir taşla iki kuş vurulmuş olunur, hem okul derslerinin puanları hem de sınav puanları yukarılara çıkar. Odtülüler Dershanesi katkıları sadece bunlar değildir. Çeşitli öğrenme yöntemleri, hızlı anlama, akılda tutma yolları, test çözme yöntemleri gibi öğrencinin sınavının en rahat şekilde geçmesini sağlayacak yöntemler öğreterek öğrencinin yükünü hafifletmek için her yolu denerler.

    Eğitim sistemimizle öğrenciye kısa zamanda çok şey kazandırmayı amaçlamakta ve başarıları listesine gün geçtikçe yeni isimler eklenmeye devam etmektedir. Peki, nasıl öğretmenlere sahibiz? Öğretmenlerimizin hepsi tek tek branşlarında yılların tecrübesine sahip, kendine her geçen gün yeni bir şey eklemek için uğraşan, kültürlü ve dershanemizin olmazsa olmaz düşüncesinde biri olan öğrenci odaklı düşünebilen öğretmenlere sahiptir. Öğrenci odaklı düşünmek çok önemlidir. Öğrenciye ne lazım hangi yöntemle daha rahat bilgiyi kavrar. Çünkü neyi nasıl vermemiz gerektiğini bildiğimiz için boşuna öğrenci yıpranmamış olur. Öğretmenlerimizin gayesi ders anlatıp gitmek hiçbir zaman olmadı. Aksine öğrencideki cevheri nasıl çıkartırız ve bunu nasıl kullanmasını sağlarız oldu. Bundan ötürü başarı listemizin sonu hiçbir zaman gelmemektedir.