Çocuklarınıza çalış demeyeceksiniz. Neden mi ?

Matematik-fizik-kimya ders kampları
Ders çalışma alışkanlığı olmayan yada iyi mi ders çalışması icap ettiğini bilmeyen öğrencilerin faydalanabileceği yaz kampı programımız toplam 210 saatir. Programımız Pazartesi,Salı,Çarşamba,Perşembe günleri saat 09-30-17:00 içinde yapılmaktadır.
Ders Kampımızda öncelikle öğrencinin bireysel eksik olduğu konular tespit edilir. Noksan konular 3-5 kişilik gruplarda döngülü şekilde anlatılarak konunun anlama kısmı gerçekleşmiş olur.Öğrencinin eğer temelinde aksaklık var ise temele yönelik konu ifadeı yapılır.
Ders kampı planlaması: 09:00-13:00 arası mevzu ifadeı ile başlar. Mevzu anlatımından sonra öğrenci eve gönderilmeden öğrencinin evde yapacağı tüm çalışmalar öğretmenler gözetimin de yanımızda yaptırılır. Öğrenci tüm çalışmaları burda tamamlandığı için evde çalışma yapmasına gerek kalmaz.
Yaz kampının faydaları
1) Öğrencinin ders çalışma alışkanlığı doğar
2) Öğrenci, eğitim yaşamı süresince (ygslys hazırlık, lisan,yüksek) en çok ihtiyaç duyduğu ÖĞRENMEYİ VE ÇALIŞMAYI ÖĞRENİR.
3) Öğrencinin tüm çalışmaları burada tamamlandığı için aileninöğrenciye evde çalış deme ihyacı olmaz bu da ebeveynlerle çocuk arasındaki bildirişimi kuvvetlendirir.
4) Öğrenci bir tek konu dinleyip eve gitmiş olsa idi öğrenci,evde takıldığı bir noktada teknik destek alamaz ve o gün o soru öğrenciye iş yaptırmazdı. Bu da öğrencinin ders çalışma alışkanlığını orta dereceyleştırırdı. Biz öğrencinin anlaması öğrenmesi noksan olduğu mevzuların
LYS – YGS Yaz Kampı Ankara

Kamp Hizmetleri (Fizik, Kimya ve Matematik)

Öğrencilerin korkulu kabusu nedir?

Fizik, kimya ve matematik üçlüsü…

Peki bu kabusu tatlı bir rüyaya çevirecek olan kimdir?

Elbette Odtülüler Eğitim Kurumu!

Odtülüler Eğitim Kurumu; algılanması, öğrenilmesi ve geliştirilmesi zor olarak bilinen fizik/kimya/matematik dersleri için özel kamplar düzenler. Öğrencilerin motivasyonunu pekiştirmek ve grup bilincini aşılamak için sürdürülen bu kamplarda, 10-12 kişilik sınıflar yer alır. Kamp hizmetleri yardımıyla öğrenciler hem özel olarak profesyonel eğitim desteği alır hem de ortak fakatç doğrultusunda grupla hareket etme hissini yaşar. Ortak paydada birleşen genç bireyler, mesuliyet duygusunu ve başarı bilincini çok daha hızlı bir halde Fizik/kimya/matematik kamplarının programları yaz ve kış olmak üzere farklılıklar gösterir. Aynı şekilde öğrencilerin uygun olma durumuna gore de kurs programları ortak bir düzlemde hazırlanmış olur. Öğrenciler, alanında uzman eğitimciler yardımıyla uygulamalar çerçevesinde ders işleyişine geçer. Konularla ilgili soru çözümleri, kontroller ve daha pek çok uygulama; Odtülüler Eğitim Kurumunun kamplarında öğrencilere sunulmaktadır.

Fizik/kimya/matematik kampları yardımıyla öğrenciler bilgiyi taze, hızlı ve direkt şekilde almış olur. Korkutucu dersler, yaşıtlarıyla gerçekleştirilen ortak uygulamalar ve ustalaşmış eğitim teknikleri sayesinde keyifli bir öğretim sürecine dönüşür. Grup bilinciyle çabalamayı öğrenen öğrenci, bilgilerini daha kalıcı bir halde sindirir ve bu da bilgilerin silinmesini güçleştirir. Takıldığı konularda süratlica ulaşabildiği öğretmenleri sayesinde anlık destek alır ve başarı yolculuğunda daha etkin şekilde yol alınır.

Odtülüler Eğitim Kurumu kamplarına katılan öğrenciler, grup içinde toplu hareket etmeyi öğrenirken aynı zamanda kendi başarı haritasını da çizmeyi öğrenir. Kamplarda ortam tamamen öğrencinin çalışması ve konsantre olması
için özel olarak hazırlanmış olur. Sessiz, yalıtılmış ve rahat bu ortamlarda öğrencinin ders çalışması ile ilgili tüm engeller önünden kaldırılır. Öğrenci gruplarıyla yaratılan sinerji neticesinde öğrenme süreci keyifli hale gelen bireylerin,öğrenme hızı da artış gösterir.

Fizik/kimya/matematik kamplarına; bu dersleri sevmeyen, yardım almadan başarı sağlamakta güçlük çeken, soru çözümünde destek isteyen, çalışma stratejilerini öğrenmeye ihtiyaç duyan, farklı uygulamalarla tecrübe kazanmak
isteyen her öğrenci güvenle katılım gösterebilir. Her seviyeden öğrenci;
Odtülüler Eğitim Kurumunda eşit, ustalaşmış ve kaliteli bir eğitim süreci yaşar.Sonrası ise yalnızca başarı merdivenlerini süratlica çıkmaktan ibarettir.