Ankara Mezun Dershane

İyi bir üniversiteye gitmek, iyi bir bölüm okumak her öğrencinin hayalidir. Çünkü günümüz şartlarında bakıldığında eğitim, başarılı bir geleceğin en temel koşuludur. Buna ek yüksek statüde, saygın bir kişilik kazanmak isteyen kişilerin de eğitime önem vermeleri gereklidir. Öyle ki insanların söz konusu unsurların tamamını elde etmek amacı ile mezuna kaldıklarını söylemek de mümkündür. Odtülüler Ankara Mezun Dershanesi, her konuda öğrencilere destek olmaktadır.

Peki geleceği için böyle büyük bir fedakarlığı göze almış olan insanların Ankara mezun dershane seçimi esnasında dikkat etmeleri gereken özellikler nelerdir?

Psikolojik Destek (Rehberlik Hizmeti)

Mezuna kalma süreci, normal sınava hazırlık sürecinden oldukça farklıdır. Bunun temel nedeni, sınava bir kere hazırlanıp talep ettiği başarıyı elde edememiş olan öğrencinin, bir yıl daha aynı süreçten geçmeyi göze almış olmasıdır. Bu durum ise psikolojik yapıyı doğrudan sarsan bir etkiye sahiptir. Bu sebeple özellikle mezuna kalmış olan öğrencinin Ankara mezun dershane seçiminde rehberlik hizmetinin bulunup bulunmadığına dikkat etmesinde fayda vardır.

Odtülüler Ankara Mezun Dershanesi bünyesinde sunulan rehberlik hizmeti, yalnızca öğrenciyi kapsayan bir hizmet değildir. Çünkü bu süreçte velinin öğrenciye yaklaşımı da oldukça önemlidir. Bu sebeple velinin de yönlendirmelere maruz kalması, öğrencinin her açıdan faydasınadır. Bunun temel sebebi öğrencinin maddi ya da manevi ihtiyaç duyduğu desteği bu sayede elde etme imkanına kavuşmasıdır.

İstikrarlı Çalışma

Aynı süreçten zaten bir kere geçmiş olan öğrenci, mevcut bilgileri zaten edinmiş olduğu düşüncesi ile tekrar konusunda esnek davranır. Bu da bazı bilgilerin gözden kaçmasına sebep olur. Esas itibari ile bakıldığında öğrencilerin amaçladıkları başarıyı elde edememelerinin temel nedeni bu olarak görülür.

Ankara mezun dershane öğrencinin ihtiyaç duyduğu istikrarlı çalışma imkanını elde etmesini sağlar. Bu sayede kalıcı öğrenme için gerekli olan çalışma şekli kazanılmış olunur. Çünkü Odtülüler Ankara Mezun Dershanesi ve deneyimli öğretmenleri ile birlikte eğitim sürecini yürüten öğrenciler, her öğrenmenin kalıcı öğrenme olmadığını bilir. Buna ek, öğrenciler kalıcı öğrenme için atmaları ya da kaçınmaları gereken adımların bilincinde olur. Hareketlerini de bu bilinç çerçevesinde icra eder ve başarılı bir hayatın kapılarını aralamış olur.

Mezun Dershane

Mezuna kalma süreci, her açıdan zorlu bir süreçtir. Özellikle bu süreci birkaç kez yaşayan öğrenciler için var olan zorluğun oranının gün be gün arttığını söylemek mümkündür. Bu durum ile başa çıkmanın en temel yolu ise, mezun dershane kapsamında eğitim almaktır.

Mezun Dershane Avantajları

Özellikle mezuna kalan öğrencilerin karşı karşıya kaldıkları toplum baskısı, ruhsal kötü olma durumu düşünüldüğünde, bu süreci yaşayan öğrencilerin yalnızca eğitim açısından değil, ruhsal açıdan da desteklenmesi gerektiği görülmektedir. Öğrencilerin ruhsal açıdan iyileşme kat etmeleri, ihtiyaç duydukları durumda gerekli motivasyonu kazanmaları mezun dershane rehberlik hizmeti ile mümkündür. Rehberlik hizmeti ile sunulanlar ise aşağıda verildiği gibidir.

  • Sınav stresi ve kaygısı yönetimi, rehberlik hizmeti kapsamında sunulan en temel hizmettir. Özellikle mezuna kalan öğrencilerin “Ya tekrar kazanamazsam? Ya istediğim başarıyı bu sene de elde edemezsem?” düşünceleri çerçevesinde sürekli bir kaygı içerisinde oldukları düşünüldüğünde, sınav stresi ve kaygı yönetimi hizmetinin ne denli önemli olduğunun anlaşılması mümkündür.
  • Özellikle istediği mesleğe henüz karar verememiş olan ya da bu konuda tereddütleri bulunan öğrencilerin mevcut tereddütlerinden kurtulmaları, doğrudan bilgi ve becerileri doğrultusunda hareket edebilmeleri amacı ile rehberlik desteği verildiğini söylemek mümkündür.
  • Sınava hazırlık süreci, yalnızca öğrenci çerçevesinde yürütülen bir süreç değildir. Bu süreçte velinin takındığı tavır da oldukça önemlidir. Velinin öğrencinin hassasiyetlerinin farkına varabilmesi amacı ile geliştirilmiş olan veli rehberliği hizmeti de mevcuttur.

Mezun dershane kapsamında sunulan avantajların bir diğeri, öğrenci koçluğu hizmetidir. Özellikle ders çalışma konusunda hevesi bulunan ancak bu hevesi nasıl şekillendireceğini bilemeyen öğrencinin, öğrenci koçluğu hizmeti ile beklediği başarılı elde etmesi amaçlanmaktadır. Bu bağlamda öğrenci koçluğu ile öğrenciye doğru der çalışma ve öğrenme tekniklerinin kazandırıldığını söylemek mümkündür.

Hafıza eğitimi, mezun dershane kapsamındaki bir diğer önemli unsurdur. Çünkü bu süreçte asıl önemli olan öğrencinin öğrendiklerini kalıcı kılmasıdır. Buna ek öğrenme sürecinin kısaltılması da öğrenciye büyük avantaj sağlayacaktır. İşte Odtülüler Dershanesi bünyesinde sunulan hafıza eğitimi tam olarak beynin etkili kullanılmasına yönelik bir kullanma kılavuzudur.