“2019” Sınav dönemlerinde öğrencilerin hem sınav alışkanlığı kazanabilmeleri hem de sınav sürecini beyinsel ve bedensel anlamda en iyi şekilde tamamlayabilmeleri, başarılı bir süreç geçirilmesi adına son derece önemlidir. Odtülüler Dershanesi Kızılay, sınav dönemi için öğrenci ve ailelerin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sunmaktadır. Öğrenciler için sınav sürecinin ne denli zor olduğunu bilen kurum bu süreçte öğrencilerin en büyük destekçisi oluyor. Dershane, öğrenciler için hazırladığı özel programlar sayesinde öğrencileri sınava en iyi şekilde hazırlamaktadır. Bununla birlikte bu sürecin olmazsa olmazlarından olan rehberlik hizmetleri Odtülüler Dershanesi Kızılay’da oldukça iyi seviyededir. Bu rehberlik hizmeti ile bu sürecin zorlukları en aza indirgenerek öğrencilerin psikolojik açıdan daha rahatlamalarına ve bu sürece daha kolay adapte olabilmelerine de yardımcı olmaktayız.

Odtülüler Dershanesi Kızılay şubesinde öğrenciler oldukça yüksek bir çalışma temposu ile sınava hazırlanırlar. Daha iyi bir gelecek hayali ile çalışmalarını yürüten öğrencilere derslerin dışında periyodik olarak rehberlik servisi hizmeti sağlanır. Bu hizmette öğrenci ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştirilerek öğrencilerin kaygıları azaltılmakta ve sınavlara en iyi psikoloji ile hazırlanmaları sağlanmaktadır. Gerek derslerde öğrencilere aktarılan bilgiler gerekse de rehberlik faaliyetleri ile en az sürede öğrencinin en iyi seviyeye gelerek başarılı olması sağlanır. Bu sınavlar öğrencinin gelecekteki hayatını temelden etkilenmesinden dolayı sınav dönemleri öğrenciler için kaygı ve stresin en üst noktada olduğu zaman dilimleridir. Odtülüler Dershanesi Kızılay bunun bilincinde olarak  minik sınıflarla kamplar düzenleyerek öğrencilerin sınav sistemine adapte olması, konu eksiklerinin giderilmesi, test çözme becerilerinin geliştirilmesi  ve konu tekrarları ile öğrencilerin daha iyi bir seviyeye ulaşarak sınav başarısını artırmaya gayret gösterir.

Odtülüler Dershanesi Kızılay öğrencilerinin başarısını tüm ticari kaygıların önünde tutarak oldukça özverili bir çalışma yürütür. Bu amaçla kurum öğrencilere çeşitli öğrenme yöntemleri, konuların hızlı kavranabilmesi için ipucu noktalar, öğrenilen bilgileri daha rahat bir şekilde akılda tutma yolları, test pratiğinin kazanılmasına yönelik yöntemler gibi oldukça çeşitli yöntemler uygular. Odtülüler Dershanesi Kızılay sınavlara hazırlanan öğrenciler ve aileleri için vazgeçilmez bir durak olma özelliğine sahiptir.