Ülkemizde her yıl milyonlarca öğrenci daha iyi okullarda okuyabilmek ve daha iyi bir geleceğe sahip olabilmek için merkezi sınavlarda ter dökmektedir. Öğrenci sayısının fazla olması özellikle büyükşehirlerde rekabetin artmasına da sebep oluyor. Öğrenciler arası rekabet oldukça yüksek olduğundan dolayı aileler çocuklarının daha iyi bir eğitim alarak daha iyi okulları kazanabilmesi için çocuklarını dershanelere gönderiyor. Dershaneler öğrencileri merkezi sınavlara hazırladığı gibi okula yardımcı dersler de bulundurduklarından dolayı hem merkezi sınavlarda hem de okulda öğrencilerin bir numaralı yardımcısıdır. Ankara dershaneler bakımından velilere oldukça kaliteli seçenekler sunduğundan dolayı önemli merkezlerin başında gelmektedir.

Dershaneler, öğrencileri merkezi sınavlara hazırlamanın yanı sıra okul dersleri için de yardımcı olurlar. Öğrencinin eksiği bulunan konular birebir etütler ve özel dersler ile giderilerek öğrencinin eksikleri kapatılır. Bunun yanı sıra dershanelerde psikolojik danışmanlık hizmeti ve öğrenci koçluğu hizmeti bulunmaktadır. Öğrenci koçluğu sayesinde öğrencinin yetenekli olduğu alanlar tespit edilir ve hangi mesleği yaparken daha mutlu ve daha başarılı olacağı belirlenir. Bu sayede öğrencinin iyi bir kariyer planı yapması mümkün olur. Dershaneler sahip oldukları psikolojik danışmanlık desteği ile zorlu bir süreç olan sınava hazırlık sürecinde öğrencilere psikolojik destek de sunarlar. Psikolojik danışmanlar, öğrencide sınav sürecinde görülebilecek kaygıların ve motivasyon düşüşlerinin önüne geçerek sınav başarısının artmasını sağlarlar.

Ülkemizde sınav ve eğitim sisteminde çok sık değişiklik yapıldığından dolayı bu öğrencilerin sınavda başarılı olabilmesi için değişikliklerin iyi takip edilmesi gereklidir. Dershaneler, sınava hazırlık alanında yıllardır sahip oldukları tecrübeden dolayı tüm bu değişiklikleri oldukça yakından takip eder ve uygularlar. Bu sayede öğrencinin zamanı boşa geçirilmez ve sınava hazırlık süreci daha kaliteli hale gelir.

Başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere ülke genelinde çok sayıda dershane faaliyet gösterir. Örneğin, Ankara dershaneler açısından çok sayıda alternatife sahip olmasından dolayı oldukça başarılı kentlerin başında gelir. Ankara dershaneler arasında oldukça kaliteli ve uygun fiyatlı alternatiflere sahiptir. Ankara dershaneler sayesinde öğrencileri sınavlara daha iyi hazırlayarak daha başarılı olmalarını sağlar.