İlke ve Değerlerimiz

Kurumumuz, Atatürk ilke ve inkılaplarını kendisine ilke edinmiş, hedefleri ve amaçları olan, toplumsal ve ailesel değerleri önemseyen, kendi geleceği için planları olan ve bu planlar doğrultusunda dürüst ve çalışkan bir şekilde hareket eden, bilgili ve saygın bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Odtülüler Eğitim Kurumları olarak en yeni bilgiyi, en güncel eğitim teknolojileri ile öğrencilerimize aktarıyoruz. Bu doğrultuda eğitim konusunda üzerine büyük ders düşen akademik kadromuzu, danışmanlarımızı ve rehberlik servisi çalışanlarımızı alanında uzman kişiler arasından seçiyoruz. Öğrencilerimizde görmek istediğimiz özellikleri kendisinde barındıran, güler yüzlü, alanında uzman akademik kadromuz ile yolumuza devam ediyoruz. Kurumumuzda aynı öğretmenler ile uzun yıllar çalışmayı da ilke ediniyoruz.

Öğrencilerin yol haritası çizebilmeleri, bu yol haritası üzerinde ilerleyebilmeleri için ise temeli sağlam atılmış bir çalışma stratejisinin mutlak bir gereksinim olduğunu biliyoruz. Bu nedenle öğrencilerimize öğrenci koçluğu hizmeti sunuyoruz. Öğrenci koçluğu hizmeti ile her öğrenci için ayrı bir eylem planı hazırlıyoruz. Öğrenci koçluk modeli ile öğrencinin kişisel özellikleri ve yetenekleri dahilinde kariyer planlamaları yapılmasını sağlıyoruz. Öğrencinin kariyer hedefine en kısa sürede erişebilmesi için ise dönemlik ders çalışma planları hazırlıyoruz. Ayrıca Odtülüler Eğitim Kurumları olarak öğrencilerin üniversite ve meslek gruplarını tanımalarını da istiyoruz. Bu doğrultuda her yıl belirli zamanlarda meslek ve üniversite tanıtım günleri düzenliyoruz. Böylece öğrenciye kariyer planlaması yaparken de yardımcı oluyoruz.

Odtülüler Eğitim Kurumları olarak velilerimiz ile sürekli işbirliği içinde olmayı ilke ediniyoruz. Okulda öğrenciye sağlanan uygun ders çalışma ortamının evde de sağlanabilmesi için velilerimizi bilgilendiriyoruz. Ayrıca dönemlik olarak yapılan veli bilgilendirme seminerlerimiz ile ailelere sınav metodolojileri ve öğrenci psikolojisi hakkında bilgi veriyoruz. Odtülüler Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimize daima özenle dizayn edilmiş, ses geçirmeyen ve mevcudu fazla olmayan sınıf ortamında ders işliyoruz. Bu sayede öğrencilerin ders saatinden aldıkları verimi artırmayı, konsantrasyon seviyesini yüksekte tutmayı amaçlıyoruz.  Eğitim alanında tasarlanan yeni nesil tüm teknolojileri kullanmayı ilke ediniyoruz. Bu sayede yeni bilgiye kolayca erişebilen, öğrendiklerini hayatını uygulayabilen, hem okul hayatında hem de toplumsal noktada başarılı olan bireyler yetiştiriyoruz.