Sınav dönemleri, öğrenciler için sınav alışkanlığının kazanılması gereken bir dönem olmasının yanı sıra hem beyin ve hem de beden olarak gerekli hazırlıkların da yapılması gereken bir süreçtir. Dolayısıyla sınava iyi bir şekilde hazırlanabilmek için bu alanda uzman kişilerden destek almak oldukça önemlidir. Odtülüler Dershanesi Batıkent, sınav döneminde öğrenci ve ailelerin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri en kaliteli sunar. Sınav süreci ile alakalı oldukça deneyimli olan bu zorlu süreçte hem öğrencilerin hem de ailelerin en büyük destekçisidir. Dershaneler, öğrencilerin sınava en iyi şekilde hazırlamanmasına yardımcı olan kurumlardır. Aynı zamanda dershaneler bu sürecin en iyi şekilde tamamlanması için rehberlik faaliyetlerine önem vermelidir. Rehberlik hizmetleri Odtülüler Dershanesi Batıkent’te oldukça iyi durumdadır. Kurum sunmuş olduğu rehberlik hizmeti ile öğrencilerin bu zorlu süreçlerini oldukça kolaylaştırmaktadır.

Odtülüler Dershanesi Batıkent şubesinde öğrenciler başarılı olmak için yüksek bir çalışma temposuna tabi tutulur. Öğrencilere sınavda çıkacak konular hakkında eğitim verilmesinin yanı sıra periyodik olarak rehberlik servisi hizmeti de sağlanır. Rehberlik hizmetinde öğrenci ile yüz yüze görüşmeler yapılır ve öğrencinin mental olarak en iyi şekilde sınava hazırlanması sağlanır. Hem derslerde öğrencilere öğretilen sınav konuları hem de rehberlik faaliyetleri ile öğrenci en hızlı şekilde en iyi seviyeye ulaşır. Sınav dönemleri kaygı ve stresin yoğun yaşandığı dönemler olduğundan dolayı Odtülüler Dershanesi Batıkent şubesi öğrencilere yönelik minik sınıflarda kamplar düzenleyerek öğrencilerin sınav sistemine uyumlu hale gelmesi, konu anlatımları ile konu eksiklerinin giderilmesi, sınava yönelik test çözme yeteneklerinin geliştirilmesi  ve konu tekrarları ile öğrencilerin sınav başarısının en düst düzeye gelmesi sağlanır.

Odtülüler Dershanesi Batıkent ticari menfaatlerinin önüne öğrencilerinin başarısını koyduğundan dolayı tüm çalışmalarını yoğun olarak özverili bir şekilde yapar. Bu amaçla kurum öğrencilere pratik öğrenme yöntemleri, konuların hızlı özü ile ipucu noktalar, öğrenilen bilgilerin kolay bir şekilde akılda kalmasını sağlayan yollar, test pratiğinin kazanılmasına yönelik yöntemler gibi oldukça çeşitli metotlarla hizmet verir. Odtülüler Dershanesi Batıkent sınavlara hazırlanan öğrenciler ve aileleri için son derece yoğun çalışan bir kurumdur.