Ülkemizde çoğu zaman iyi bir kariyere sahip olabilmek için iyi bir üniversiteden mezun olmak gerekir. Milyonarca öğrencinin yarıştığı merkezi üniversite sınavında üstün bir başarı gösterebilmek ise ancak programlı bir çalışma ile mümkün olmaktadır. Dershaneler, okula ek olarak sağladıkları ders saatleri, etüt etkinlikleri ve sınavlar ile öğrencilerin dersler üzerindeki hakimiyetlerinin artmasını sağlarlar. Ancak birçok dershane arasından hangisinin tercih edileceğinin belirlenmesi için öğrencilerin ve velilerin dikkat etmesi gereken hususlar bulunur. Bir eğitim kurumunun en iyi dershaneler arasında yer alabilmesi için bazı nitelikleri sağlaması gerekir.

  • Uzman Akademik Kadro ile Çalışılmalıdır

Dershanelerde dersler öğretmenler tarafından verilir. Bu öğretmenlerin bilgi birikiminin yüksek olması, öğrenci psikolojisinin iyi anlaşılabilmesi, verimli bir diyalog kurulabilmesi başarı yüzdesini doğrudan artıran etkenlerdir. Bu nedenle mutlaka kendisini ispatlamış bir akademik kadro ile ilerleyen dershaneler seçilmelidir.

  • Disiplin Uygulamaları Olmalıdır

Günümüzde, teknoloji, sosyal medya, televizyon gibi öğrencinin motivasyonunu bozacak ve zamanın boşa harcanmasına neden olabilecek birçok etken mevcut. Bazı dershaneler, disiplin uygulamaları ile bu etkenleri ortadan kaldırmayı hedefler. Bu nedenle disiplin uygulamalarının olup olmaması dershane seçiminde mutlaka etken olmalıdır.

  • Rehberlik ve Öğrenci Koçluğu Hizmeti Sunulmalıdır

Öğrencinin zamanını verimli değerlendirebilmesi, eksikliklerini giderebilmesi ve dersler üzerinden hakimiyet sağlayabilmesi için rehberlik hizmetleri şarttır. Ayrıca bazı modern dershanelerde öğrencilere bireysel koçluk hizmeti verilir. Başarının artırılabilmesi ve süreç içerisinde karşılaşılan problemlerin kolayca çözülebilmesi için mutlaka iyi bir rehberlik hizmet veya eğitim koçluğu hizmeti sunan bir dershane seçilmelidir.

  • Uygun Bir Sınıf Ortamı ve Etüt İmkanları Olmalıdır

En iyi dershaneler sınıf ortamının uygunluğu konusunda oldukça hassas davranırlar. Çünkü öğrencilerin derslerden alacağı verim, az mevcutlu ve modern eğitim ekipmanlarına sahip sınıflar ile daha da yükselir. Ayrıca iyi bir dershanede öğrencilere sınırsız etüt, eksiklik yaşanan konuların öğrenilmesi için birebir ders gibi imkanlar da sunulur. Odtülüler Eğitim Kurumları olarak öğrencilere her zaman en kaliteli eğitimi vermeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle kendimizi sürekli geliştirerek, öğrencilerin iyi bir geleceğe sahip olması için çalışıyoruz.