Eğitim çocuklarımızın kendisini geliştirebilmesi ve iyi bir noktaya gelebilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden onların daha iyi eğitim alabilmesi için veliler büyük fedakârlıklar göstermektedir. Merkezi sınavların eğitim sisteminde yeri büyük olduğundan ve bu sınavlarda çocuklar yoğun bir rekabete girdiğinden veliler, çocuklarının okulda aldığı eğitimin yanında butik dershane gibi kurumlardan eğitim almasını sağlamaktadır. Bu sayede çocuklar sınava daha iyi hazırlanarak rakiplerinden bir adım öne çıkmaktadır.

Eğitimin hakkıyla yapılabilmesi için az kişilik sınıflarda ve öğrenciyle birebir ilgilenerek yapılması gerekmektedir. Bu noktada butik dershane daha kaliteli bir eğitim için iyi bir tercih olmaktadır. Bu dershanelerde sınıf mevcudu bir kaç öğrenciden oluşmakta ve öğrenciye özel programlar uygulanarak öğrencinin daha iyi bir seviyeye gelmesine imkân tanınmaktadır. Bunun yanına öğrenciye özel koçluk sistemi ile öğrencinin gelecek planlaması yapılmakta ve hangi meslekte daha mutlu ve daha başarılı olacağı tespit edilebilmektedir. Öğrencilerin deneme sınavları ayrıntılı bir şekilde irdelenerek hangi konularda eksikleri olduğu belirlenmekte ve bu eksiklere göre ek derslerle öğrencinin bu konudaki eksikleri giderilmektedir. Bununla birlikte butik dershane hocaları değişen ve yenilenen sınav sistemlerini yakından takip ederek en güncel bilgilere sahip olmakta ve böylece öğrenciyi doğru bir şekilde sınavlara hazırlayabilmektedir. Sınav süreçleri zorlu ve yorucu olduğundan butik dershane bünyesinde öğrenciye özel danışmanlık ve rehberlik uygulamaları yapılarak öğrencinin bu süreci en rahat şekilde atlatması sağlanmaktadır. Ayrıca sınav süreci öğrenciye olduğu gibi aileye de ciddi sorumluluklar ve yükler yüklemektedir. Bu dershaneler sayesinde ailelerin de yükü azalmaktadır.

Başta büyükşehirler olmak üzere günümüzde bir çok yerde bu dershaneler bulunmakta ve sayısı artan ihtiyaç neticesinde sürekli artmaktadır. Ankara butik dershane açısından oldukça zengin bir yerdir. Başta Kızılay olmak üzere birçok yerde bulunan bu dershaneler sayesinde Ankara’da bulunan öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanarak daha başarılı olması mümkün olmaktadır. Değişen sınav sistemlerine hızlı bir şekilde uyum sağlamak, öğrencinin ilgi alanlarını daha iyi belirlemek ve sınav başarısını artırabilmek için bu dershanelerden faydalanmak iyi bir alternatif olacaktır.