Dershaneler, eğitim sürecinde önemli bir yer tutan, öğrenciyi hem akademik hem de psikolojik yönden destekleyen kendini ispatlamış kurumlardır. Ülkemizde özellikler öğrenci sayısının fazla olması ve hem lise tercihlerinin hem de üniversite tercihinin sınavlara bağlı bir şekilde yapılması öğrencileri ve velileri dershane arayışına sokmaktadır. Özellikle nüfusça kalabalık bölgeler ve büyük şehirler, dershane sayısı bakımından oldukça fazla seçenek sunar. Ancak veliler ve öğrenciler, alınacak olan verimin üst noktalara taşınabilmesi adına bu dershaneler arasından en iyi olanlarına yönelmelidirler. Odtülüler Eğitim Kurumları olarak, uzman akademik kadromuz, ferah ve ders ortamına uygun sınıflarımız, zengin etüt imkanlarımız, uzman rehberlik personellerimiz ve eğitim koçlarımız ile Batıkentin en iyi dershanesi olabilmek için çaba göstermekteyiz.
Öğrencinin iyi bir kariyere sahip olmasının anahtarı iyi bir akademik eğitim almasıdır. Alınacak olan eğitimin kalitesi, üniversite sınavındaki başarıya doğrudan yansır. Bu nedenle mutlaka alanında uzman ve kendisini ispatlamış bir akademik kadro kuran dershanelere yönlenmek gerekir. Üniversite sınavı, yaklaşık 5 6 yıllık eğitim sürecinin 3 saate sığdırılması ile oluşturulur denebilir. Bu nedenle çoğu öğrencide verilen emeklerin boşa gideceği kaygısı, sınav telaşı gibi olumsuz psikolojik durumlar gözlemlenebilir. Dershanelerde hizmet veren rehberlik servisleri sayesinde öğrencilerin bu gibi durumlar ile başa çıkmaları sağlanır.
Her bireyin kişilik özellikleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle Odtülüler Eğitim Kurumlarında öğrenciler ile bireysel planlama çalışmaları yapmam esastır. Kurumumuzda her bir öğrenciye eğitim koçluğu hizmeti sunulur. Bu hizmet kapsamında öğrenciye özel hafıza teknikleri ve ders çalışma metotları belirlenir. Ayrıca öğrencinin yeteneklerinin açığa çıkarılması ile kariyer ve üniversite planlarının yapılmasına yardımcı olmak da koçun görevleri arasında yer alır. Eğitim koçluğu hizmeti, Batıkentin en iyi dershanesi olma yolunda kurumumuza artı puan kazandırır.
İyi bir dershanede öğrenciler için disiplin uygulamaları bulunur. Bu disiplin uygulamaları telefon kullanımının kısıtlanması, derse ve etüt saatlerine devamın sağlanması, ders giriş çıkış saatlerine uyulması, rehberlik servisi ve öğrenci koçu tarafından verilen soru çözümlerinin ve ödevlerinin yerine getirilmesi gibi maddeleri kapsar. Disiplin sistemi de iyi bir dershanenin olmazsa olmaz özelliklerinden biridir.