Ders Saatlarimiz

Başarının kapısını aralayan aktiviteler mutlaka zamanı etkin olarak kullanabilme becerisi ile kesişir. Odtülüler Eğitim Kurumları’nda her şeyden önce öğrencilere zamanı en etkin şekilde nasıl kullanabilecekleri öğretilir. Kurumumuzda ortaokul, lise ve mezun öğrenci grupları için özel olarak belirlenmiş eğitim programları uygulanır. Bu programların içeriği belirlenirken özellikle ders saatlerinin seçiminde öğrencinin konforu ve ders yükü düşünülür. Dersler, öğrencilere günün en verimli olan saatlerinde aktarılır. Ayrıca öğrencinin yoğun ders temposu sırasında motivasyon kaybına uğramaması için ders aralıkları ve dağılımı uzman rehberlik servisi tarafından dikkatlice belirlenir. Böylece öğrencilerin, ders saatlerinden aldıkları verimin üst noktalara taşınması amaçlanır. Ayrıca mevcudu düşük tutulan sınıflar sayesinde ders saatlerinde her bir öğrenciye ayrılan zamanın artırılması sağlanır.

Öğrencilerin genel durumları rehberlik servisimiz tarafından sürekli takip edilir. Deneme sınavı sonuçları ve günlük ödev takibi raporlarına göre öğrencilerin sıkıntı yaşadıkları ders ve konuların dökümü çıkartılır. Buna bağlı olarak kurumumuzda, hem bireysel anlamda hem de sınıf ortamı için belirli gün ve saatlerde, eksik konuların giderilmesi için ek ders ve etüt çalışmaları düzenlenir. Rehberlik servisi tarafından tespit edilen ve genellikle çoğunluğun eksiklik yaşadığı konuların anlaşılabilmesini sağlayan bu ek dersler, öğrencilerin başarı grafiğinin yükseltilmesini sağlar. Sınav takviminin yaklaştığı zamanlarda ders saatleri ve soru çözüm etkinliklerinin sıklığı artırılır. Bu sayede öğrencilerin sınav psikolojisine alışması amaçlanır.

Odtülüler Eğitim Kurumları’nda öğrencilere yaz kampı imkânı da sunulur. Yaz kampı etkinlikleri sayesinde öğrencilere zaman kazandırılarak bir adım öne geçme imkânı verilir. Yaz okulunda da ders ve etkinlik saatleri özenle seçilir. Sabah 9.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında devem eden yaz kampı boyunca, öğrencilere 3 saat konu anlatımı, 4 saat ise soru çözümü etkinliği düzenlenir. Ayrıca yaz kampı boyunca öğrenciler için düzenli olarak deneme ve tarama sınavları düzenlenir. Böylece öğrencilerin okul dönemi öncesi düzeylerinin belirlenmesi de sağlanmış olur. Yaz okulunda zaman programlaması yapılarak, öğrencinin okul dönemi içerisinde karşılaşacağı yoğun ders temposuna alışması sağlanır. Böylece öğrenci yeni döneme zaman yönetimini öğrenmiş olarak başlar.