Etimesgut Dershane

Etimesgut dershane kültürü gelişmiş, sınırları içinde pek çok şube bulunan bir ilçedir. Ankara’nın en gelişmiş ilçeleri arasında yer alan Etimesgut dershane konusunda da çok sayıda seçenek sunar. Hemen her öğrencinin ihtiyaç duyduğu kaliteli eğitim, bu dershaneler aracılığıyla alınabilir. Dershaneler, okulda verilen genel eğitimin dışında konuları çocukların zekâ yapısına göre anlatır. Böylece her öğrenci zekâsının yeterli kısmını kullanarak dersleri iyi anlayabilir. Dershanelerin en büyük avantajı, sınıf mevcutlarının az olması. Normal okullarda 30 ve üzeri sınıflar olabiliyorken dershanelerde bu sayı 10-12 civarında tutuluyor. Böylece öğrenci kendini daha çok derse verebiliyor. Öğretmenler de öğrencileri daha iyi tanıyıp, bire bir ilgilenme fırsatı buluyor.

Odtülüler Etimesgut dershane kurumu da verdiği kaliteli hizmet ile Ankara’nın geleceğini şekillendiriyor. Odtülüler Etimesgut dershane şubelerinde her çocuğa özel eğitim ve destek vardır. Dershanenin verdiği en önemli desteklerden birisi, hızlı ve anlayarak okumayı öğretmektir. Özellikle sınavlarda çok ihtiyaç duyulan bir yetenektir hızlı okuma. Hızlı okuyamayan ve okuduğunu anlamakta zorlanan öğrenciler aynı soruyu tekrar tekrar okumasına rağmen doğru cevabı bulamaz ve aynı zamanda çok süre kaybeder. Odtülüler Etimesgut dershanesinin uyguladığı göz egzersizleri ile öğrenciler hızlı ve anlayarak okumayı öğrenirler. Bir diğer nokta da zaman kullanımıdır. Yine sınavlarda hayati önem taşıyan zaman yönetimi, Odtülüler Etimesgut dershanesi tarafından öğrencilere öğretilir.

Odtülüler Etimesgut dershane kurumunun benzersiz hizmetlerinden birisi de hafıza eğitimi vermesidir. Öğrenciler hafızalarını doğru kullanamadıkları için ne kadar çok ders çalışırlarsa çalışsınlar, başarısız oluyorlar. Bunun için hangi derse nasıl çalışması gerektiği ve hafızasını nasıl kullanması gerektiğini bilmelidir. Ayrıca rehabilitasyon faaliyetleri de bir dershanenin olmazsa olmazlarından birisidir. Eğer bir dershane rehabilitasyon desteği sunmuyorsa, verdiği eğitim çok da etkili değildir. Odtülüler Etimesgut dershanelerinde rehabilitasyon hizmeti de verilmektedir. Böylece öğrencilerde oluşan sınav kaygısı ve başarısız olma korkusunun önüne geçilir. Özgüveni daha yüksek öğrenciler yetiştirilir ve sınavdan korkmamaları öğretilir. Ayrıca geleceğini şekillendirmek isteyen öğrencilere meslek seçimi konusunda da destek verilir. Bu hizmet sayesinde öğrenci doğru bir yol izler.