Ülkemizin genç nüfusu hızlı bir şekilde artıyor. Bu durum lise ve üniversite sınavlarına giren öğrenci sayısının artmasına da sebep oluyor. Başta Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere ülkemizin her tarafın her yıl milyonlarca sınavlarda başarılı olmaya çalışıyor. Sınavlarda yüksek bir rekabet olduğundan dolayı aileler çocuklarının sınavlarda başarılı olması için çocuklarını dershanelere gönderiyor. Dershanelerde hem okula takviye dersler hem de merkezi sınavlara yönelik dersler yapılır. Bu sebeple dershanelerin eğitim sisteminin önemli bir yeri vardır. Ankara’da Etimesgut dershaneler bakımından çeşitli ve kaliteli alternatiflere ev sahipliği yapmaktadır.

Dershaneler öğrencileri merkezi sınavlara hazırlamasının yanı sıra öğrencinin hem okul derslerine de yardımcı olurlar. Dershanelerde, öğrencinin konu eksiklikleri özel dersler ve birebir etütlerle giderilir. Ayrıca öğrencilere, öğrenci koçluğu ve danışmanlık hizmeti sunulur. Öğrenci koçluğu hizmeti ile  öğrencinin yetenekli olduğu alanlar belirlenerek öğrencinin gelecekte hangi mesleği daha başarılı ve daha mutlu yapacağı tespit edilir. Bu sayede öğrenci için başarılı bir kariyer planlaması yapılmış olur. Dershanelerde ayrıca, uzun, zorlu ve yorucu bir süreç olan sınava hazırlık sürecinde öğrencilerin psikolojik olarak da sınava hazırlanmasını sağlayan psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimleri bulunur. Dershanelerde görev yapan psikolojik danışmanlar, sınav sürecinde öğrencinin yaşayabileceği ruhsal dalgalanmalar ve motivasyon kayıplarının önüne geçilmesini sağlarlar ve öğrencinin sınava her anlamda daha iyi bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olur.

Sınav ve eğitim sisteminde çok sık değişiklikler meydana geldiğinden dolayı bu değişikliklerin iyi takip edilmesi gereklidir. Dershaneler, yapılan tüm değişiklikleri yakından takip ederek öğrencilerin yeni sınav sisteminde sorun yaşamasının önüne geçerler. Dershaneler sınava öğrenci hazırlama konusundaki tecrübeleri sayesinde değişen sınav sistemine kolayca adapte olabilirler.

Başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere ülkemizin hemen her yerinde dershaneler öğrencilerin kaliteli bir eğitim alması için çalışırlar. Örneğin, Etimesgut dershaneler bakımından çok sayıda kaliteli alternatiflere sahip olduğundan dolayı dershaneler açısından son derece şanslı yerlerin başında gelir. Etimesgut dershaneler sayesinde öğrencinin okul ve sınav başarısı artarak daha iyi bir geleceğe kavuşması mümkün olur.