Kaliteli Dershane

Son zamanlarda okullarda verilen eğitim insanlar tarafından yetersiz ve kalitesiz olarak biliniyor. Bu da insanların okullara olan güvenini ciddi derecede sarsıyor. İnsanlar çocuklarının okullarda zaman kaybetmesini istemiyor. Bu yüzden de kaliteli dershaneye yazdırmak için çaba harcıyor. Ancak kaliteli dershane nerededir, nasıl bulunur, bunun hakkında bilgi sahibi olmak için küçük bir araştırma yapılması gerekiyor.
Kaliteli dershaneler okullarda verilen eğitimden daha iyi bir eğitim verme potansiyeline sahiptir. Devlet okullarında ders saati uzun, teneffüsler kısa tutuluyor. Bu da öğrencinin dersten sıkılmasına ve bir süre sonra dersi anlamamasına neden oluyor. Kaliteli dershane ise bu konuda daha hafif davranıyor. Daha kısa ders süreleri ile beraber teneffüsler de kısa tutuluyor. Teneffüsler bir diğer derse hazırlanmak için verilen bir ara olarak görülüyor. Böylece öğrenci dikkatini hiç kaybetmeden bir sonraki ders için hazır hale geliyor. Daha kısa tutulan ders süreleri sayesinde öğrenilmesi gereken bilgiler öğrenciye aktarılıyor ve öğrenmenin bittiği sırada ders te beraberinde bitiyor. Kısa teneffüste ise bir sonraki derse hazırlanılıyor. Böylece öğrencinin daha fazla alamayacağı bilgiler de ortada heba edilmiyor.
Kaliteli dershane denince akla birkaç isim geliyor. Ancak veliler her zaman kaliteli dershane yerine adını duyuran dershaneleri tercih ederek büyük bir hata yapmaya devam ediyorlar. Kaliteli dershane adı bilinen dershane demek değildir. Kaliteli dershane eğitim alanında kendini kanıtlamış ve öğrencilere gerçek eğitimi gösterecek dershane demektir.
Adi birçok insan tarafından bilinen ve kaliteli dershane olduğu düşünülen dershanelerin aslında yeteri kadar kaliteli olmadıkları görülmektedir. Adı bilinmese de eğitimi kaliteli dershaneler tercih edilmelidir. Bunun için de tecrübe eden insanlardan bilgi almak gerekmektedir.
Dershanelerin sağlamış olduğu ayrıcalıklardan bir diğeri de öğrencinin kendine zaman ayırmasını sağlamaktır. Kendine zaman ayırabilen öğrenci, derslerine de yeteri kadar zaman ayırır ve derslerin o kadar da zor olmadığını anlayarak kendini motive etmeye başlar. Ancak dersler yüzünden kendine zaman ayıramayan öğrenci, bir süre sonra bunalır ve dersleri de anlamamaya başlar. Bu sebepten dolayı da derslerin zor olduğunu ve okulun kendine göre bir yer olmadığını düşünerek, ileriki dönemde okulu bırakma kararı alabilir. Bu da öğrencinin kendine yapacağı büyük bir zarar olacaktır.