Oldukça genç bir nüfusa sahip olan ülkemizde gençler arasında merkezi sınavlarda ciddi bir rekabet yaşanıyor. Bu rekabet neticesinde çocuklarının daha iyi okullara gelmesini isteyen aileler, çocuklarını dershanelere göndererek daha iyi bir eğitim almasını sağlamaya çalışıyorlar. Dershaneler, öğrencileri hem merkezi sınavlara hazırlıyor hem de okul derslerine takviye yaparak öğrencilerin okullarında da başarılı olmasına olanak tanıyor. Bu yüzden dershanelerin popülerliği her geçen gün daha çok artıyor. Ankara’da Batıkent dershaneler bakımından çok sayıda kaliteli dershaneyi barındırdığından dolayı oldukça önemli bir merkez konumundadır. Batıkent dershaneler içerisinde fiyat ve performans açısından en iyi alternatifleri velilere sunuyor.
Öğrencilerin hem okul derslerine yardımcı olması hem de merkezi sınavlarına daha iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan dershaneler, öğrencilerin eksik kaldığı ya da anlamadığı konular için özel dersler ve birebir etütlerle yaparak öğrencinin konuyu daha iyi anlamasını sağlarlar. Bununla birlikte dershaneler öğrenci koçluğu ve psikolojik danışmanlık hizmetleri de sunduğundan öğrencinin sınava zihinsel anlamda daha iyi bir şekilde hazırlanmasını sağlarken, meslek seçimi ve kariyer planı belirlemesine de yardımcı olur. Ankara’da yer alan Batıkent dershaneler öğrencilerin iyi bir şekilde eğitim almasını sağlarken yüksek kalitede bir psikolojik danışmanlık ve öğrenci koçluğu hizmetleri de verir.
Türkiye eğitim ve sınav sisteminde sık sık değişiklikler yapılan bir ülkedir. Dolayısıyla bu değişiklikler öğrencinin sınav sürecinde sıkıntı yaşamasına sebebiyet verir. Dershaneler, yapılan değişiklikleri yakından takip ederek öğrencinin sınavda daha başarılı olmasını sağlar. Dershaneler, sistem değişikliklerine uyum konusunda son derece tecrübeli olduklarından dolayı öğrencilerin değişen sınav ve eğitim sistemine hızlı bir şekilde adapte olmasını olanaklı hale getirir.
Başta Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere ülkemizin neredeyse tüm il ve ilçelerinde dershaneler öğrencilerin daha kaliteli bir geleceğe kavuşması için yoğum bir şekilde çalışır. Örneğin, Ankara Batıkent dershaneler bakımından oldukça kaliteli seçeneklerin bulunduğu merkezlerin başını çekmektedir. Batıkent dershaneler arasında tüm ailelerin sartlarına uygun olarak dershane bulunabilir. Batıkent dershaneler sayesinde öğrenciler kaliteli bir eğitim alarak çok daha iyi bir geleceğe kavuşabilirler.